Trwają prace nad ulepszeniem naszej strony. Zakupy online oraz niektóre funkcje mogą być czasowo niedostępne. Aby złożyć zamówienie lub w razie pytań, skontaktuj się z nami.

Zaznacz stronę

Projektując basen w domu czy w ogrodzie zastanawiamy się z jakiego materiału wykonać wokół niego wypoczynkowy taras, jaki materiał najlepiej się sprawdzi. Który z proponowanych na rynku materiałów będzie pięknie wyglądał? Który będzie najbardziej trwały? Który sprawi, że będzie to nasze ulubione miejsce wypoczynku?

W tym artykule przedstawimy nasze realizacje deck-ów przy basenach zewnętrznych i wewnętrznych, zarówno z deski drewnianej egzotycznej np. iroko, cumaru, brasilian bangkirai, rodzimej np. modrzew syberyjski i deski kompozytowej DECK-DRY EKO.

Taras zewnętrzny przy basenie z drewna egzotycznego montowany w systemie DECK-DRY.

Deck został zamontowany na południu Francji z deski egzotycznej brasilian bangkirai 21 x 145 mm na legarze montażowym DECK-DRY EKO wokół pięknego basenu. Deck wykonany jest na wylewce betonowej – czyli najbardziej trwałym podłożu.
Wśród chłodnych murów i egzotycznej zieleni aż chce się odpoczywać!

Taras zewnętrzny przy basenie z drewna rodzimego modrzew syberyjski.

Równie pięknie wygląda zamontowany w Polsce deck pokryty deską tarasową rodzimą z modrzewia syberyjskiego o profilu 27 x 142 na legarach DECK-DRY PVC wykonany na podłożu z bloczków betonowych ułożonych punktowo na podsypce piaskowo-cementowej.
Taras wśród zieleni wygląda naturalnie i zachęca do wypoczynku.

Taras zewnętrzny przy basenie z deski kompozytowej DECK-DRY EKO.

Kolejna realizacja deck-u przy basenie wykonana została z deski kompozytowej DECK-DRY EKO o fakturze szczotkowanej. Taras wykonano na wylewce betonowej z jednym równym spadkiem przy domku na polu golfowym.
Jest wspaniałym miejscem odpoczynku.

Taras wewnętrzny z deski egzotycznej cumaru i iroko w systemie montażu DECK-DRY.

Drewniane deck-i wielokrotnie wykonywaliśmy we wnętrzach przy basenach. Poniżej znajdują się zdjęcia z realizacji deck-u z deski cumaru po zamontowaniu oraz po 10 latach od montażu. Taras z deski iroko na pewno będzie wyglądał równie pięknie po takim czasie użytkowania.

Który materiał jest trwalszy?

Deska tarasowa egzotyczna, jak i rodzima doskonale sprawdza się w systemie DECK-DRY, dzięki któremu przez podkładkę DECK-DRY i system kapinosów od spodu deska pozostaje w stanie powietrzno-suchym, legar z tworzywa sztucznego dodatkowo przedłuża żywotność, przez co deck drewniany trwałością dorównuje desce kompozytowej.
Tak więc wybór materiału dla realizacji zależy od naszych Klientów.