Trwają prace nad ulepszeniem naszej strony. Niektóre strony lub funkcje mogą być czasowo niedostępne. W razie problemów, prosimy o kontakt.

Zaznacz stronę

Taras z deski garapa

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z realizacji tarasu z deski garapa: nieduży przydomowy taras z niewielkim stopniem progu wykończonego drewnem.

Taras wykonany jest z deski o profilu 21 x 145 mm drobno ryflowanej na podkładkach w systemie DECK-DRY na legarze DECK-DRY EKO 40 x 40 mm.
Taras z deski garapa posadowiony jest na płycie betonowej.

Ciekawym rozwiązaniem jest wykonanie na końcu tarasu ławy, która pełni dwie funkcje: siedziska oraz stanowi schowek na poduszki, ponieważ jest otwierana.

Charakterystyka drewna garapa

Garapa jest to egzotyczny gatunek drewna porastający lasy Amazonii, Południowej Brazylii i wybrzeża Atlantyckiego. Garapa zaliczana jest do drzew z rodziny Caesalpiniaceae. Jej inne nazwy to: Brazilian Ash, Grapia, Garappa, Amarealao, Marotoa, Muiratua, Muirajuba.

Garapa występuje w kolorystyce od żółto-beżowej do żółto-brązowego o pięknym ciepłym odcieniu. Z czasem, pod wpływem czynników atmosferycznych kolor przechodzi w barwę pomarańczową i lekko brązową. Ze względu na szlachetny złotawy połysk drewna często nazywa się je goldenwood.

Jest jednym z bardziej cenionych gatunków drewna egzotycznego, zalicza się do trzeciej klasy odporności ze względu na dużą zawartość krzemu i dlatego polecamy ją do stosowania na zewnątrz.
Drewno garapa
Deska garapa dodaje tarasom słonecznego charakteru.