Trwają prace nad ulepszeniem naszej strony. Zakupy online oraz niektóre funkcje mogą być czasowo niedostępne. Aby złożyć zamówienie lub w razie pytań, skontaktuj się z nami.

Zaznacz stronę

Podbitka drewniana

Czym jest podbitka drewniana ?

Podbitka drewniana zwana potocznie podsufitką to widoczna od dołu powierzchnia wykończenia dachu. Poza wykończeniem czysto estetycznym jej główną funkcją jest ochrona więźby dachowej, krokwi dachowych lub wiązarów dachowy przed opadami atmosferycznymi i nadmiernym przedostawaniem się wilgoci. Dodatkowo uniemożliwia zwierzętom i owadom możliwość budowania swoich gniazd w konstrukcji dachowej.

Jaki materiał można zastosować na podbitkę drewnianą ?

Do montażu podbitki drewnianej – podsufitki można zastosować:

Drewno – Stosuje się różne gatunki drewna ale najczęściej jest to sosna lub modrzew. Można wykonać podbitkę również z deski egzotycznej np. Bangkirai. Niewielka grubość desek jest często stosowana na podbitki drewniane ponieważ nie spełnia ona funkcji konstrukcyjnej a jedynie maskującą.

Kompozyt drewna WPC – Podbitki drewniane ( podsufitki ) wykonywać można również z desek kompozytowych. Deski kompozytowe charakteryzują się dużą trwałością na warunki atmosferyczne przez co staje się coraz bardziej popularne – więcej informacji do poczytania o czym jest deska kompozytowa https://deck-dry.com/deska-kompozytowa/

Podbitki stalowa – Czasami można również zastosować blachę jako wykończenie elementu podsufitki.

Szybka dostawa.

Własnym zapleczem logistycznym pozwala nam realizować dostawy błyskawicznie.

Fachowe doradztwo.

Pomagamy w doborze materiałów, obliczeniach i przygotowaniu specyfikacji zamówienia.

Sprzedaż i usługi.

Wymagającym Klientom oferujemy pełen serwis - od zakupu do oddania gotowego tarasu.

Polska produkcja

Produkujemy wyłącznie z wysokiej jakości materiałów we własnej fabryce w Gdyni.

Pin It on Pinterest

Share This