Trwają prace nad ulepszeniem naszej strony. Zakupy online oraz niektóre funkcje mogą być czasowo niedostępne. Aby złożyć zamówienie lub w razie pytań, skontaktuj się z nami.

Zaznacz stronę
Lorem ipsum dolor sit amet

Lorem ipsum dolor sit amet

Pellentesque augue ligula, finibus in pellentesque at, accumsan quis nibh. Vestibulum dictum purus non turpis laoreet rhoncus.

Lorem ipsum dolor sit amet

Lorem ipsum dolor sit amet

Pellentesque augue ligula, finibus in pellentesque at, accumsan quis nibh. Vestibulum dictum purus non turpis laoreet rhoncus.

Lorem ipsum dolor sit amet

Lorem ipsum dolor sit amet

Pellentesque augue ligula, finibus in pellentesque at, accumsan quis nibh. Vestibulum dictum purus non turpis laoreet rhoncus.

Lorem ipsum dolor sit amet

Lorem ipsum dolor sit amet

Pellentesque augue ligula, finibus in pellentesque at, accumsan quis nibh. Vestibulum dictum purus non turpis laoreet rhoncus.

Taras przy basenie: z jakiego materiału zamontować?

Taras przy basenie: z jakiego materiału zamontować?

Taras przy basenie: z jakiego materiału zamontować?

Taras przy basenie: z jakiego materiału zamontować?

Projektując basen w domu czy w ogrodzie zastanawiamy się z jakiego materiału wykonać wokół niego wypoczynkowy taras, jaki materiał najlepiej się sprawdzi. Który z proponowanych na rynku materiałów będzie pięknie wyglądał? Który będzie najbardziej trwały? Który sprawi, że będzie to nasze ulubione miejsce wypoczynku?

Strona główna   >   Blog   >   Blog Tarasy Referencje Deck-Dry

opublikowany

6 października 2017

Autor

Ela Lenartowicz

Tekst zajmie Ci

Około 3 min.

W tym artykule przedstawimy nasze realizacje deck-ów przy basenach zewnętrznych i wewnętrznych, zarówno z deski drewnianej egzotycznej np. iroko, cumaru, brasilian bangkirai, rodzimej np. modrzew syberyjski i deski kompozytowej DECK-DRY EKO.

Taras zewnętrzny przy basenie z drewna egzotycznego montowany w systemie DECK-DRY.

Deck został zamontowany na południu Francji z deski egzotycznej brasilian bangkirai 21 x 145 mm na legarze montażowym DECK-DRY EKO wokół pięknego basenu. Deck wykonany jest na wylewce betonowej – czyli najbardziej trwałym podłożu.

Wśród chłodnych murów i egzotycznej zieleni aż chce się odpoczywać!

Taras zewnętrzny przy basenie z drewna rodzimego modrzew syberyjski.

Równie pięknie wygląda zamontowany w Polsce deck pokryty deską tarasową rodzimą z modrzewia syberyjskiego o profilu 27 x 142 na legarach DECK-DRY PVC wykonany na podłożu z bloczków betonowych ułożonych punktowo na podsypce piaskowo-cementowej.

Taras wśród zieleni wygląda naturalnie i zachęca do wypoczynku.

Taras zewnętrzny przy basenie z deski kompozytowej DECK-DRY EKO.

Kolejna realizacja deck-u przy basenie wykonana została z deski kompozytowej DECK-DRY EKO o fakturze szczotkowanej. Taras wykonano na wylewce betonowej z jednym równym spadkiem przy domku na polu golfowym.

Jest wspaniałym miejscem odpoczynku.

Taras wewnętrzny z deski egzotycznej cumaru i iroko w systemie montażu DECK-DRY.

Drewniane deck-i wielokrotnie wykonywaliśmy we wnętrzach przy basenach. Poniżej znajdują się zdjęcia z realizacji deck-u z deski cumaru po zamontowaniu oraz po 10 latach od montażu. Taras z deski iroko na pewno będzie wyglądał równie pięknie po takim czasie użytkowania.

Który materiał jest trwalszy?

Deska tarasowa egzotyczna, jak i rodzima doskonale sprawdza się w systemie DECK-DRY, dzięki któremu przez podkładkę DECK-DRY i system kapinosów od spodu deska pozostaje w stanie powietrzno-suchym, legar z tworzywa sztucznego dodatkowo przedłuża żywotność, przez co deck drewniany trwałością dorównuje desce kompozytowej.

Tak więc wybór materiału dla realizacji zależy od naszych Klientów.

Newsletter deck-dry.

Najciekawsze informacje o technice tarasowej.

Narzędzia i porady

Praktyczne narzędzia i porady dotyczące techniki tarasowej.

Inspiracje i case study

Inspiracje i studia przypadków, które warte śledzić.

Aktualne promocje Deck-Dry

Aktualne promocje w sklepie online Deck-Dry.com.

Tarasy z deski egzotycznej brasilian bangkirai

Tarasy z deski egzotycznej brasilian bangkirai

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z realizacji tarasów z deski egzotycznej brasilian bangkirai. 23 deck-i o różnych powierzchniach i kształtach posadowione na przygotowanej przez Zamawiającego wylewce betonowej. Deck-i poziomowane są na podkładach z tworzywa budowlanego i wspornikach poziomujących DD Pedestals (www.ddpedestals.eu).

Parametry deck-u.

Tarasy wykonano z deski brasilian bangkirai o profilu 21 x 145 mm drobnoryflowanej na legarze drewnianym egzotycznym o wymiarach 40 x 60 mm w systemie tradycyjnym, tj. z widocznymi wkrętami nierdzewnymi od góry.

Zapraszamy do zapoznania się z „Porównaniem systemów drewnianych tarasów” dotyczącym sposobów montażu drewnianych tarasów w tym również w systemie DECK-DRY oraz w innych systemach bezwkrętowych i w systemie tradycyjnym).

Wsporniki poziomujące.

Zastosowane na inwestycji wsporniki poziomujące DD Pedestals nadają się do poziomowania zarówno podłóg zewnętrznych jak i wewnętrznych. Należy pamiętać, że powinny być montowane na stabilnym podłożu np. tak jak tutaj na wylewce betonowej. Jakość wykonanego podłoża w przyszłości przekłada się na jakość użytkowania tarasu.

Głównymi zaletami systemu poziomowania na wspornikach poziomujących DD Pedestals są:

 • łatwy dostęp do poprowadzenia instalacji wodnej lub elektrycznej,

 • łatwy dostęp do zamontowanych pod tarasem elementów,

 • eliminacja wilgoci i brak problemów z odspajaniem elementów,

 • wytrzymałość na obciążenia,

 • zmniejszenie ciężaru nawierzchni,

 • bardzo dobra izolacja termiczna, jako że przestrzeń między podłożem, a powierzchnią tarasu z deski egzotycznej jest pusta, co sprzyja stałemu przepływowi powietrza i gwarantuje, że powierzchnia użytkowa podlega zmniejszonemu nagrzewaniu

 • możliwość prowadzenia prac montażowych w niskich i wysokich temperaturach oraz pełnego użytkowania tarasu bezpośrednio po zakończeniu prac.

Na przedstawionych deck-ach w Parku Sensorycznym zostały zamontowane różne urządzenia np. armata powietrzna, gong, czy szumiące rury, które w nietypowy sposób pobudzają nasze zmysły.

Jak widać na załączonych poniżej zdjęciach tarasy drewniane z deski egzotycznej mile widziane są na inwestycjach publicznych zarówno przez projektantów, inwestorów i użytkowników.

Drewniany taras po 10 latach

Drewniany taras po 10 latach

Drewniany taras po 10 latach.

W 2007 roku wykonywaliśmy taras w Dylewie w Hotelu SPA Dr Irena Eris.

Na realizację wybrano deskę cumaru 21 x 120 mm.

Inwestorzy dbają o taras, przynajmniej raz w roku serwisując go zakupionym u nas olejem do konserwacji.

W tym roku odwiedziliśmy to miejsce, by zrobić sesję fotograficzną deck-u w systemie DECK-DRY po 10 latach użytkowania. Jak widać na zdjęciach taras prezentuje się wspaniale. Odpowiednio zadbana deska cumaru utrzymuje piękną głęboką kolorystykę i nieodkształca się. Pięknie komponuje się z jesiennym leśnym krajobrazem i nadaje niezwykły urok temu miejscu.

Kto nie chciałby żeby jego taras wyglądał tak pięknie po 10 latach?… Chyba każdy by chciał.

deska tarasowa cumaru na tarasie

cumaru deska egzotyczna po latach

deska-egzotyczna

drewno-egzotyczne-cumaru-na-tarasie

taras drewniany po 10 latach

deska egzotyczna cumaru

Brasilian Bangkirai na balkonach i tarasach na inwestycji w Gdańsku

Brasilian Bangkirai na balkonach i tarasach na inwestycji w Gdańsku

Brazilian Bangkirai

Niedawno ruszyły prace na kolejnej realizacji z deski tarasowej egzotycznej Brazilian Bangkirai. Tym razem występuje w postaci o powierzchni drobnoryflowanej o przekroju 21 x 145 mm.

Drewno Brazilian Bangkirai

Deska tarasowa Brazilian Bangkirai pochodzi z rejonu Amazonii w Brazylii, Peru, Boliwii oraz Indonezji, Malezji i Filipin. Drewno zaraz po ścięciu jest jasnożółte, ale w krótkim czasie staje się ciemnożółte, a wystawione na działanie światła słonecznego
zmienia kolor z żółtego na ciepły brąz. Deski występują w kolorze żółtobrązowym z ciemnym rozrzuconym rysunkiem.

Realizacja z Brazilian Bangkirai

Realizacja znajduje się na obszarze Starego Miasta Gdańska, zatem z wielu balkonów i tarasów malują się przepiękne widoki na Motławę i Starówkę.
Deska tarasowa Brazilian Bangkirai kładziona jest na legarze drewnianym na regulowanych wspornikach tarasowych DD Pedestals o zakresie od 30 – 220 mm.
Większość balkonów ma niewielką powierzchnię, ale mieszkania położone na ostatniej, kondygnacji posiadać będą powiększone tarasy.

balkon z drewna egzotycznegobalkony-deska-tarasowa-egzotyczna

bangkirai tarasdeska tarasowa egzotyczna

 deska tarasowa egzotyczna

Bulwar z deski egzotycznej Peruvian Jatoba.

Bulwar z deski egzotycznej Peruvian Jatoba.

Bulwar z deski Peruvian Jatoba.

Nasza firma wykonywała pokrycie z drewna Peruvian Jatoba podestów na Bulwarze Xawerego Dunikowskiego we Wrocławiu.

Deck-i zostały wykonane w innowacyjnej technologii DECK-DRY z deski PERUWIAN JATOBA o niestandardowym profilu 37 x 145 i gładkiej powierzchni. Przed zamontowaniem deski olejowano kąpielowo.
Zastosowany został układ angielski poprzecznego łączenia desek charakteryzujący się nieregularnymi szczelinami pomiędzy czołami desek. Deck poziomowany jest na wspornikach tarasowych DD Pedestals o regulowanych wysokościach.

Realizacja okazała się bardzo trudną, począwszy od złych warunków atmosferycznych, które utrudniały montaż, po choćby wielką twardość drewna Peruvian Jatoba, które stępiło niejeden nóż.
Jednak pomimo wszelkich trudności montaż zakończył się sukcesem i Wrocławianie mogą cieszyć się urodą deski Peruvian Jatoba na bulwarze nad Odrą.

Jak zbudować taras drewniany

Jak zbudować taras drewniany

Jak zbudować taras drewniany, wiele osób pyta nas o porady dotyczące montażu tarasu z desek drewnianych. Obejrzy film instruktażowy z montażu drewnianego tarasu. 

brazilian bangkirai

brazilian bangkirai

taras z deski ipe

taras z deski ipe

taras z deski ipe

Taras z deski ipe / lapacho wraz ze schodami (stopnie i podstopnice) o łącznej wielkości około 30,0 m2 został wykonany na podłożu z kostki brukowej. Kostka brukowa w dłuższym okresie czasu na nierówno osiadającej powierzchni często ulega deformacji, dlatego taras musiał być poziomowany na specjalistycznych podkładach z tworzywa budowlanego.

Dla jeszcze większej trwałości tarasu z deski ipe, wszystkie deski były olejowane kąpielowo (czterostronnie) w wielkich kadziach w naszych magazynach.

Taras z deski ipe zamontowany został w technologii DECK-DRY, dzięki której deski nie są od góry uszkodzone wkrętami. Jednak nie jest to jedyny atut systemu bezwkrętowego – dzięki temu, że łączniki / podkładki DECK-DRY usytuowione są pomiędzy kapinosami deski od spodu pozostają w stanie powietrzno suchym, czyli deski nie gniją w miejscach styku z legarami.

ipe / lapacho (diamentowy orzech)

Drewno ipe pochodzi ze Środkowej i Południowej Ameryki. Zalicza się je do najcięższych i najtrwalszych gatunków drewna egzotycznego, jego odporność na starzenie biologiczne pod wpływem czynników atmosferycznych oraz odporność na gnicie i infekcje pasożytnicze jest porównywalna do drewna teakowego. Drewno ipe / lapacho posiada bardzo dobre parametry mechaniczne, jest bardzo odporne na ścieranie i uderzenia. Zawdzięcza to bardzo dużej zawartości substancji oleistych.

Kolorystyka deski ipe sprawiaj, że jest ona najbardziej atrakcyjnym drewnem egzotycznym pod względem wizualnym. Bardzo wyraźne, dekoracyjne usłojenie nadaje posadzce rustykalny charakter.
Tuż po ścięciu drewno ipe / lapacho ma zielonkawożółty kolor. Z czasem pogłębia się do barwy oliwkowej lub bordowej. Ostatecznie przyjmuje kolorystykę czarno – kasztanową.

Taras z deski ipe będzie się ekskluzywnie prezentował przez długie lata.

tarasy kompozytowe i elewacje modrzewiowe

tarasy kompozytowe i elewacje modrzewiowe

Przedstawiamy Państwu realizację, na której współgrają ze sobą deska kompozytowa DECK-DRY EKO na tarasach z deską elewacyjną modrzewiową. na elewacjach, przegrodach oraz wypełnieniach płotów.

deska elewacyjna modrzew syberyjski 7,0 x 2,2 cm, przekrój romb, deska tarasowa kompozytowa DECK-DRY EKO kolor miodowy, drobny ryfel, szczotkowana, 14,0 x 2,1 cm / klips montażowy DECK-DRY EKO, legary ALU 3,0 cm x 5,0 cm, podłoże – wsporniki tarasowe DD Pedestals, poprzeczne łączenie desek – proste

Na realizację składają się cztery budynki.

Taras z deski garapa

Taras z deski garapa

Taras z deski garapa

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z realizacji tarasu z deski garapa: nieduży przydomowy taras z niewielkim stopniem progu wykończonego drewnem.

Taras wykonany jest z deski o profilu 21 x 145 mm drobno ryflowanej na podkładkach w systemie DECK-DRY na legarze DECK-DRY EKO 40 x 40 mm.
Taras z deski garapa posadowiony jest na płycie betonowej.

Ciekawym rozwiązaniem jest wykonanie na końcu tarasu ławy, która pełni dwie funkcje: siedziska oraz stanowi schowek na poduszki, ponieważ jest otwierana.

Charakterystyka drewna garapa

Garapa jest to egzotyczny gatunek drewna porastający lasy Amazonii, Południowej Brazylii i wybrzeża Atlantyckiego. Garapa zaliczana jest do drzew z rodziny Caesalpiniaceae. Jej inne nazwy to: Brazilian Ash, Grapia, Garappa, Amarealao, Marotoa, Muiratua, Muirajuba.

Garapa występuje w kolorystyce od żółto-beżowej do żółto-brązowego o pięknym ciepłym odcieniu. Z czasem, pod wpływem czynników atmosferycznych kolor przechodzi w barwę pomarańczową i lekko brązową. Ze względu na szlachetny złotawy połysk drewna często nazywa się je goldenwood.

Jest jednym z bardziej cenionych gatunków drewna egzotycznego, zalicza się do trzeciej klasy odporności ze względu na dużą zawartość krzemu i dlatego polecamy ją do stosowania na zewnątrz.
Drewno garapa
Deska garapa dodaje tarasom słonecznego charakteru.

taras z deski kompozytowej

taras z deski kompozytowej

 

Taras z deski kompozytowej

Taras z deski kompozytowej jest coraz częściej wybierany jako posadzka, zarówno na zewnątrz jak i we wnętrzach.

Podjęliśmy się zadania montażu posadzki z deski kompozytowej tarasowej DECK-DRY EKO na inwestycji w Warszawie. Powierzchnia tarasu poziomowana była na podkładach gumowych oraz wspornikach tarasowych. Łączna powierzchnia zamontowanych tarasów na inwestycji to 476 m2. Dzięki łatwości montażu prace przebiegły bardzo sprawnie.

Deski kompozytowe

Deski kompozytowe to mieszanina mączki drzewnej i polichlorku winylu. Sprawia to, że taras z deski kompozytowej przypomina w dotyku drewno i zapewnia mu trwałość. Deski kompozytowe są bardzo odporne na wilgoć, na grzyby oraz atak owadów. Taras z deski kompozytowej nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, wystarczy szczotką wymiatać bieżące zabrudzenia tj. piach, kurz.

Montaż tarasu z deski kompozytowej

Firma DECK-DRY oferuje gotowy system tarasowy: deski kompozytowe DECK-DRY EKO 2,2 x 14,0 cm, łączniki DECK-DRY EKO z kompletem wkrętów oraz legary DECK-DRY EKO.
System montażu tarasu z deski kompozytowej DECK-DRY EKO jest niezwykle prosty.

drewniany taras z tatajuby

drewniany taras z tatajuby

drewniany taras z tatajuby

deska tarasowa tatajuba 14,5 x 2,1 cm / deska gładka / podkładka DECK-DRY PAFG 1,5 cm / legar PVC 3,0 x 5,0 cm
łączenie poprzeczne desek na tarasie – wzór angielski; podłoże pod taras: płyty betonowe ażurowe, realizacja w Warszawie

jacuzzi na tarasie

jacuzzi na tarasie

Jacuzzi na tarasie

Jacuzzi na tarasie to doskonały pomysł ! Wykonamy dla Ciebie wymarzone jacuzzi z tarasem drewnianym. Jeśli planujesz lub myślisz o swoim własnym jacuzzi koniecznie przeczytaj nasz tekst poświęcony specjalnie tematowi jacuzzi na tarasie.

Na początek projekt Jacuzzi na tarasie

Jeśli planujesz realizacje tarasu z jacuzzi to musisz zacząć od projektu. Projekt jest najważniejszym etapem ponieważ przewiduje wszystkie skomplikowane rozwiązania z jakimi może wiązać się realizacja Twojego tarasu. Jacuzzi wymaga specjalnego podłoża i konstrukcji.  Do wykonania takiego projektu najlepiej zatrudnić fachowego projektanta który ustali wszelkie szczegóły wraz z branżystami i firmami dostarczającymi jacuzzi i taras. Na tym etapie należy przewidzieć wszystkie detale aby później cała realizacja przebiegła szybko i sprawnie.

Realizacja

Gdy projekt został już wykonany można przystąpić do etapu realizacji. W tym celu należy znaleźć firmę która dostarczy wszystkie niezbędne materiały a nawet je kompleksowo zmontuje i udzieli gwarancji na wykonane prace.  Prace montażowe najlepiej przeprowadzić w okresie wiosenno-letnim tak aby móc jeszcze tego samego sezonu skorzystać z tarasu.

Jacuzzi na tarasie gotowe !

Gdy już fachowa firma upora się z pracami Ty będziesz mógł zrelaksować się w swoim prywatnym spa.

Materiały z jakich może być wykonany tarasu pod jacuzzi:

 • deska drewniana egzotyczna lub regionalna
 • deska kompozytowa WPC ( wood plastic composite )
 • płyty tarasowe drewniane
 • deska termowana
 • płyty ceramiczne

 

przydatne linki:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Jacuzzi
http://forum.budujemydom.pl/Jacuzzi-t8140.html
http://www.ekspertbudowlany.pl/forum/id14,it1678,wlasne-jacuzzi

Obejrzyj zdjęcia z naszych realizacji tarasów z jacuzzi

Wszystkie zdjęcia to nasze projekty jacuzzi na tarasie. Projektujemy i doradzamy naszym klientom na każdym etapie realizacji. Posiadamy wiedzę i doświadczenie aby wykonać każdą realizację. Dostarczamy tarasy na terenie całej Polski. Jeśli planujesz swój ogród z jakuzi na tarasie koniecznie napisz do nas wiadomość i pokaż nam swój pomysł. Doradzimy w zakresie drewnianego tarasu i aranżacji całego tarasu. Stwórz swoje własne spa z jacuzzi na tarasie już dziś !

jacuzzi na tarasie
jacuzzi na tarasie

Tarasy ogrodowe

Tarasy ogrodowe

Czym są tarasy ogrodowe ?

Dla każdego czym innym. Ogród to wyjątkowe miejsce dla każdego. Czas spędzony na tarasie ogrodowym to niezapomniane chwile wytchnienia od codziennego zgiełku dla Ciebie i Twojej rodziny. Ogród to istna enklawa prywatności gdzie można w gąszczu zieleni uciec od codzinnych problemów i stresów. Tarasy ogrodowe to miejsce w ogrodzie gdzie zazwyczaj ustawiany jest stół przy którym można zjeść obiad lub wypić popołudniową kawę.

Tarasy ogrodowe – sposoby wykonania

Na wzniesieniu, w zaułku, w narożniku, na środku, przy ścianie domu to tylko przykładowe lokalizacje tarasu ogrodowego. Przede wszystkim powinniśmy wybrać miejsce dobrze nasłonecznione, miejsce które lubimy w naszym ogrodzie i blisko wyjścia z domu. Dobry taras powinien być miejscem gdzie chcemy spędzać dużo czasu.
Przygotowanie podłoża na pod taras ogrodowy to ważny element składający się na efekt końcowy. Rodzaje podłoży pod taras opisaliśmy wcześniej TUTAJ – zapraszamy do czytania.

Tarasy ogrodowe – materiał do wykonania 

Od wybranego materiału zależeć będzie końcowy efekt całości realizacji tarasu ogrodowego. Nowoczesny, rustykalny, tradycyjny, polski, włoski, angielski – to tylko przykładowe rodzaje tarasów ogrodowych. Na całość składa się materiał z którego jest zbudowany, meble ogrodowe, zieleń, akcesoria jak np. parasol, grill, leżanki, hamak itp. Dobrze skomponowana całość wprawi w zdumienie wszystkich Twoich gości. Dobry projekt ogrodowego tarasu najlepiej zlecić fachowcom. O wykonywaniu projektu tarasów pisaliśmy już wcześniej TUTAJ – zapraszamy do przeczytania.

Szukasz firmy która wykona Twój wymarzony taras ogrodowy ?!

Lepiej trafić nie mogłeś. W ramach Twojej inwestycji otrzymasz od nas projekt, ofertę i kompleksową realizację tarasu w ogrodzie na którym Ty i Twoi najbliżsi spędzicie razem bezcenne chwile.

Zapraszamy do wypełnienia formularza kontaktowego.

PRZYKŁADOWA ARANŻACJA TARASU OGRODOWEGO – OGRODNIKA TOMKA !

Współpracujemy z najlepszym w Polsce blogerem i wykonawcą ogrodów Ogrodnikiem Tomkiem

http://ogrodniktomek.pl/2013/09/ogrod-zmyslow-aranzacja-pokazowa/

Interesujące artykuły o tarasach ogrodowych Ogrodnika Tomka

http://ogrodniktomek.pl/2013/09/ogrod-zmyslow-aranzacja-pokazowa/

http://ogrodniktomek.pl/tematy/taras/

tarasy ogrodowe

tarasy ogrodowe

Wszystkich miłośników pięknych ogrodów zapraszamy do polubienia strony Ogrodnika Tomka na facebooku

https://www.facebook.com/ogrodnikTomek

taras drewniany nad morzem

taras drewniany nad morzem

Drewniany taras nad morzem

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z najnowszej realizacji drewnianego tarasu z deski egzotycznej w luksusowym apartamencie nad polskim morzem.

Realizacja tarasu drewnianego

taras drewniany w apartamencie

taras drewniany hotel

taras drewniany architekt

taras drewniany apartament

deska tarasowa na tarasie

deska egzotyczna na tarasie

jak zbudować taras

Jak zbudować taras

Przedstawiamy Państwu nasz film instruktażowy – jak zbudować taras. Jak zmontować, wykonać taras drewniany z desek w opatentowanym systemie montażu DECK-DRY

Instrukcja budowy tarasu – film instruktażowy montaż 

1. Przygotowanie do budowy tarasu

– przed przystąpieniem do budowy tarasu w systemie DECK-DRY zapoznaj się dokładnie z projektem.
– elementy DECK-DRY start/end – montowane na początku i końcu każdego legara tarasowego
– wkrety DECK-DRY Torx 5×30 – do przykręcania łączników DECK-DRY do legara tarasowego
– wkręty DECK-DRY ø6×18 i ø6×21 – do mocowania łączników DECK-DRY do deski tarasowej
– łącznik tarasowy DECK-DRY – mocowany do spodu deski
– łączniki do budowy tarasu DECK-DRY występują w trzech rozmiarach –
DECK-DRY PAFG 90 – dla desek o szerokości 83-91 mm,
DECK-DRY PAFG 120 – dla desek o szerokości 112-121 mm,
DECK-DRY PAFG 145- dla desek o szerokości 138-146 mm

2. Rozpoczęcie budowy tarasu

– przygotowanie legarów montażowych do budowy tarasu DECK-DRY
– montaż elementów startowych DECK-DRY do legara
– element startowy DECK-DRY kładziemy na krawędzi legara
– aby unikąć pęknięcia na krawędzi legara zalecamy nawiercenie otworu elementu startowego DECK-DRY
– do wkrętarki mocujemy bit DECK-DRY Torx
– ustawiamy maksymalny moment obrotowy wkrętarki
– element startowy DECK-DRY mocujemy za pomocą wkręta DECK-DRY Torx 5×30
– elemety startowe DECK-DRY montujemy na wszystkich krawędziach legarów początkowych

3. Przygotowanie pierwszej deski do budowy tarasu

– łączniki DECK-DRY montujemy w rozstawie odpowiadającym osiom rozstawu legarów
– przygotowanie łączników DECK-DRY do montażu do pierwszej deski tarasu
– standardowy łącznik DECK-DRY należy rozciąć ok. 1cm od osi środkowego otworu
– uciętą połówkę łącznika DECK-DRY należy dociąć również z drugiej strony na linii końcowej dużego otworu
– montujemy wiertło ø4 do nawiercania desek od spodu
– głębokość nawiertu ostrożnie dopasowujemy zależnie od grubości deski i wkrętu DECK-DRY ø6×18 pamiętaj aby zawsze sprawdzić pierwszy nawiert
– połówkę łącznika startowego montujemy do deski – krawędź uciętego łącznika powinna być równa z krawędzią deski
– po drugiej stronie deski montujemy montujemy przecięty na pół lacznik DECK-DRY

4. Dopasowywanie głębokości nawiertu do grubości deski

5. Przygotowanie deski końcowej do montażu

6. Montaz pierwszej deski

– legary układamy na podłożu w zaplanowanym rozstawie ( zalecany rozstaw maks. legarow ok. 50 cm )
– montaż deski pierwszej deski tarasu
– deske z zamontowanymi łącznikami startowymi układamy na legarach
– deske wsuwamy w zamontowane elementy startowe na końcach legarów

7. montaz kolejnzch desek

– montaż kolejnych desek tarasu
– deske z zamocowanymi łącznikami DECK-DRY dosuwamy do poprzedniej deski ustawiając żadanąszczelinę ( zalecana
szczelina 6mm ), w szczlinie wkręcamy wkręt DECK-DRY Torx 5×30 

8. montaz deski koncowej tarasu

– montaż deski końcowej
– na krawędzi legara montujemy elementy startowy/koncowy DECK-DRY
– ostatnią deskę wsuwamy w elementy startowe/koncowe DECK-DRY
– po umieszczeniu ostatniej deski wsuwamy przedostatnia deske
– w szczeliny wkręcamy wkręty DECK-DRY Torx
– krawędzie desek zalecamy przeszlifować aby zaokrąglić krawędzie
– docięte końcówki desek zalecamy zaolejować

9. wyjmowanie deski ze środka tarasu

– system DECK-DRY zapewnia możliwość demontażu każdej deski tarasu bez potrzeby rozkładania całego tarasu
– należy wykręcić wkręty DECK-DRY Torx w szczelinach
– deske należy dosunąć do deski poprzedzającej
– deskę należy chwycić w rozsuniętej szczeliniej i wyjąć do góry

 

Taras drewniany czy kompozytowy ?

Taras drewniany czy kompozytowy ?

Taras drewniany czy kompozytowy ?

Zastanawiasz się czy swój taras zbudować z drewno czy kompozytu drewna ?

Drewno jest  niepodważalnie najszlachetniejszym z materiałów budowlanych. Jednak tworzywo kompozytowe zyskuje powszechną akceptację i jest coraz łatwiej dostępne. Tarasy z kompozytu tworzywa sztucznego i drewna zyskują popularność również wśród domowych majsterkowiczów i profesjonalnych budowlańców. Odpowiedź na pytanie który materiał będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem do realizacji nowego czy przebudowy starego tarasu będzie zależeć od wielu czynników między innymi takich jak – oczekiwany kolor tarasu, wielkość deski tarasowej, wymogi montażowe i oczywiście ceny.

Taras drewniany z drewna impregnowanego ciśnieniowo

Taras z naturalnego drewna możemy podzielić na trzy rodzaje: deski impregnowane ciśnieniowo, szlachetne deski regionalne ( np. Modrzew Syberyjski ) i drewno egzotyczne. Wszystkie wymienione zakupisz w firmie DECK-DRY Polska która jest bezpośrednim importerem i producentem desek tarasowych.

Deski tarasowe impregnowane ciśnieniowo jest charakterystycznie zabarwione na kolor zielonkawy. Niezmiennie od wielu lat jest najczęściej sprzedawaną deską tarasową. Oczywiście deska tarasowa impregnowana ciśnieniowo jest najtańszą ale i najmniej trwałą opcją materiału na taras. Deski impregnowane ciśnieniowo charakteryzują się dużymi przekrojami ( ze względu na niską cenę materiału ). Impregnowane ciśnieniowo są również legary i cała pod konstrukcja tarasu.

Największym minusem tarasu wykonanego z desek impregnowanych ciśnieniowo jest oczywiście tendencja do pękania, żywicowania no i możliwości gnicia już po kilku latach.

Taras drewniany z Modrzewia Syberyjskiego

Deska z Modrzewia Syberyjskiego jest oczywiście nieco droższym materiałem od drewna impregnowanego ciśnieniowo. Modrzew Syberyjski nawet nieimpregnowany cechuje się wiekszą gęstością niż Europejskie gatunki drewno przez co jego trwałość jest znacznie wyższa. Deski są bardziej stabilne, nie wypaczają się i nie pękają. Deski z Modrzewia Syberyjskiego firma DECK-DRY wykonuje w profilu obustronnie ryflowanym o wym. 25×145 mm.

Odporność modrzewia Syberyjskiego na wodę jest wysoka jednak należy przynajmniej raz do roku taras zakonserwować specjalnym olejem do desek tarasowych. Zapobiega on nadmiernemu wysuszeniu materiału oraz powstawaniu powierzchniowych grzybów prowadzących nieuchronnie do gnicia deski tarasowej.

Taras drewniany z desek egzotycznych

Dostępność i powszechność stosowania drewna egzotycznego na rynku Polskim jest stosunkowo nowością. Firma DECK-DRY Polska już od ponad 15 lat działa na rynku i jest bezpośrednim importerem tego materiału najdalszych zakątków świata. Importujemy materiał z Azji, Afryki i Ameryki Południowej. Tarasowe deski egzotyczne charakteryzują się ogromną gęstością przez co są bardzo ciężkie i wyjątkowo odporne na warunki atmosferyczne i gnicie. Najbardziej znane gatunki na naszym rynku to m.in. Bangkirai, Massaranduba, Iroko, Cumaru, Ipe, Garapa.

Obróbka takich desek wymaga narzędzi wysokiej jakości ze względu na twardość materiału. Deski występują w niewielkich profilach – m.in. 19×90, 21×120, 21×145, 25×145 mm. Deski egzotyczne posiadają różny zakres cenowy która nie zawsze przekłada się na ich wartość. Zachęcamy do zapoznania się z różnymi gatunkami które mamy w swojej ofercie.

Tarasy wykonane z desek egzotycznych są prawie bez obsługowe. Nie wymagają corocznej konserwacji jednak chcąc zachować wygląd tarasu zalecamy coroczne mycie i  konserwację tarasu.

Taras kompozytowy

Zadając sobie pytanie – Taras drewniany czy kompozytowy ?  Musisz posiadać wiedzę na temat desek kompozytowych.

Pro­dukt “taras kompozytowy” jest alter­natywą dla tarasów z prawdzi­wego drewna. Tech­nolo­gia pro­dukcji opiera się na łącze­niu włókien drzewnych z wysok­iej jakości utwardzanym PVC. Ze względu na wysoką zawartość skład­nika organ­icznego ( 50–60% ) mate­riał ten posi­ada wysoką odporność na zmi­enne warunki atmos­fer­yczne i jest wygodny w obróbce.

Odporność deski kompozytowej. Kom­pozy­towa deska tara­sowa charak­teryzuje się wysoką odpornoś­cią na wilgoć oraz gni­cie — z tego względu żywot­ność pro­duktu jest dłu­gotr­wała. Deska kom­pozy­towa nie wymaga kon­serwacji i bar­wienia. Jest łatwa w mon­tażu, eksploat­acji i czyszcze­niu. Pro­dukt ten jest eko­log­iczny i w 100% pod­dawalny recyklingowi.

Odpowiadając na postawione w tytule pytanie – Taras drewniany czy kompozytowy ?

Jedno i drugie rozwiązanie posiada swoje wady i zalety. Mamy nadzieje, że podstawowe informacje przedstawione w artykule pomogły rozwiązać Państwa wątpliwości.

Po więcej informacji zachęcamy do kontaktu z naszym biurem.

taras drewniany czy kompozytowy

Taras drewniany czy kompozytowy ?

Zastanawiasz się czy swój taras zbudować z drewno czy kompozytu drewna ?

Drewno jest  niepodważalnie najszlachetniejszym z materiałów budowlanych. Jednak tworzywo kompozytowe zyskuje powszechną akceptację i jest coraz łatwiej dostępne. Tarasy z kompozytu tworzywa sztucznego i drewna zyskują popularność również wśród domowych majsterkowiczów i profesjonalnych budowlańców. Odpowiedź na pytanie który materiał będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem do realizacji nowego czy przebudowy starego tarasu będzie zależeć od wielu czynników między innymi takich jak – oczekiwany kolor tarasu, wielkość deski tarasowej, wymogi montażowe i oczywiście ceny.

Taras drewniany z drewna impregnowanego ciśnieniowo

Taras z naturalnego drewna możemy podzielić na trzy rodzaje: deski impregnowane ciśnieniowo, szlachetne deski regionalne ( np. Modrzew Syberyjski ) i drewno egzotyczne. Wszystkie wymienione zakupisz w firmie DECK-DRY Polska która jest bezpośrednim importerem i producentem desek tarasowych.

Deski tarasowe impregnowane ciśnieniowo jest charakterystycznie zabarwione na kolor zielonkawy. Niezmiennie od wielu lat jest najczęściej sprzedawaną deską tarasową. Oczywiście deska tarasowa impregnowana ciśnieniowo jest najtańszą ale i najmniej trwałą opcją materiału na taras. Deski impregnowane ciśnieniowo charakteryzują się dużymi przekrojami ( ze względu na niską cenę materiału ). Impregnowane ciśnieniowo są również legary i cała pod konstrukcja tarasu.

Największym minusem tarasu wykonanego z desek impregnowanych ciśnieniowo jest oczywiście tendencja do pękania, żywicowania no i możliwości gnicia już po kilku latach.

Taras drewniany z Modrzewia Syberyjskiego

Deska z Modrzewia Syberyjskiego jest oczywiście nieco droższym materiałem od drewna impregnowanego ciśnieniowo. Modrzew Syberyjski nawet nieimpregnowany cechuje się wiekszą gęstością niż Europejskie gatunki drewno przez co jego trwałość jest znacznie wyższa. Deski są bardziej stabilne, nie wypaczają się i nie pękają. Deski z Modrzewia Syberyjskiego firma DECK-DRY wykonuje w profilu obustronnie ryflowanym o wym. 25×145 mm.

Odporność modrzewia Syberyjskiego na wodę jest wysoka jednak należy przynajmniej raz do roku taras zakonserwować specjalnym olejem do desek tarasowych. Zapobiega on nadmiernemu wysuszeniu materiału oraz powstawaniu powierzchniowych grzybów prowadzących nieuchronnie do gnicia deski tarasowej.

Taras drewniany z desek egzotycznych

Dostępność i powszechność stosowania drewna egzotycznego na rynku Polskim jest stosunkowo nowością. Firma DECK-DRY Polska już od ponad 15 lat działa na rynku i jest bezpośrednim importerem tego materiału najdalszych zakątków świata. Importujemy materiał z Azji, Afryki i Ameryki Południowej. Tarasowe deski egzotyczne charakteryzują się ogromną gęstością przez co są bardzo ciężkie i wyjątkowo odporne na warunki atmosferyczne i gnicie. Najbardziej znane gatunki na naszym rynku to m.in. Bangkirai, Massaranduba, Iroko, Cumaru, Ipe, Garapa.

Obróbka takich desek wymaga narzędzi wysokiej jakości ze względu na twardość materiału. Deski występują w niewielkich profilach – m.in. 19×90, 21×120, 21×145, 25×145 mm. Deski egzotyczne posiadają różny zakres cenowy która nie zawsze przekłada się na ich wartość. Zachęcamy do zapoznania się z różnymi gatunkami które mamy w swojej ofercie.

Tarasy wykonane z desek egzotycznych są prawie bez obsługowe. Nie wymagają corocznej konserwacji jednak chcąc zachować wygląd tarasu zalecamy coroczne mycie i  konserwację tarasu.

Taras kompozytowy

Zadając sobie pytanie – Taras drewniany czy kompozytowy ?  Musisz posiadać wiedzę na temat desek kompozytowych.

Pro­dukt “taras kompozytowy” jest alter­natywą dla tarasów z prawdzi­wego drewna. Tech­nolo­gia pro­dukcji opiera się na łącze­niu włókien drzewnych z wysok­iej jakości utwardzanym PVC. Ze względu na wysoką zawartość skład­nika organ­icznego ( 50–60% ) mate­riał ten posi­ada wysoką odporność na zmi­enne warunki atmos­fer­yczne i jest wygodny w obróbce.

Odporność deski kompozytowej. Kom­pozy­towa deska tara­sowa charak­teryzuje się wysoką odpornoś­cią na wilgoć oraz gni­cie — z tego względu żywot­ność pro­duktu jest dłu­gotr­wała. Deska kom­pozy­towa nie wymaga kon­serwacji i bar­wienia. Jest łatwa w mon­tażu, eksploat­acji i czyszcze­niu. Pro­dukt ten jest eko­log­iczny i w 100% pod­dawalny recyklingowi.

Odpowiadając na postawione w tytule pytanie – Taras drewniany czy kompozytowy ?

Jedno i drugie rozwiązanie posiada swoje wady i zalety. Mamy nadzieje, że podstawowe informacje przedstawione w artykule pomogły rozwiązać Państwa wątpliwości.

Po więcej informacji zachęcamy do kontaktu z naszym biurem.

Taras drewniany na balkonie – Montaż trójmiasto

Taras drewniany na balkonie – Montaż trójmiasto

Firma DECK-DRY drewniane tarasy montuje tarasy w całej Polsce przez cały rok jednak to zawsze wiosna jest najpopularniejszym okresem na montaż drewnianego tarasu wybieranym przez klientów. Gdy tylko słońce zaczyna grzać a liście puszczają pierwsze pąki montujemy u Państwa drewniane tarasy abyście mogli cieszyć się nimi cały rok.

Na przedstawionym tarasie montowaliśmy taras w systemie DECK-DRY z deski egzotycznej gładkiej oraz balustradę o konstrukcji stalowej nierdzewnej z wypełnieniem z desek.

balustrada z deski egzotyczne

balustrada z deski egzotyczne

cokół z deski

cokół z deski

taras na balkonie

taras na balkonie

deski balkonowe

deski balkonowe

deska egzotyczna gladka na tarasie balkonowym

deska egzotyczna gladka na tarasie balkonowym

Drewno egzotyczne na basenie

Drewno egzotyczne na basenie

Drewno egzotyczne na basenie

ścianka i zabudowa jacuzzi z deski egzotycznej cumaru na basenie

ścianka z deski cumaru

ścianka z deski cumaru

basen i jacuzzi drewno i deski

basen i jacuzzi drewno i deski

obudowa jacuzzi z deski egzotycznej cumaru

obudowa jacuzzi z deski egzotycznej cumaru

wnętrze basen z drewnem zdjęcia

wnętrze basen z drewnem zdjęcia

ścianka z drewna

ścianka z drewna

wnętrze z drewnem egzotycznym na basenie

wnętrze z drewnem egzotycznym na basenie

Szybka dostawa.

Własnym zapleczem logistycznym pozwala nam realizować dostawy błyskawicznie.

Fachowe doradztwo.

Pomagamy w doborze materiałów, obliczeniach i przygotowaniu specyfikacji zamówienia.

Sprzedaż i usługi.

Wymagającym Klientom oferujemy pełen serwis - od zakupu do oddania gotowego tarasu.

Polska produkcja

Produkujemy wyłącznie z wysokiej jakości materiałów we własnej fabryce w Gdyni.

Pin It on Pinterest